16x

V bazári som našiel pohostinných ľudí a kúpil dve kačky

Bazár je mesto v meste. Ulice sú prikryté plachtami najrôznejších farieb a veľkostí. Pod nimi sa dočasne nachádza najväčšie nákupné centrum mesta. V dni jeho konania dokonca núti supermarkety znížiť ceny zeleniny. Inak by do nich nikto nešiel. Ponúkam vám krátky pohľad na ľudí, ktorých tu môžete stretnúť.

Vykrikujú, rozhadzujú rukami, dokladajú a ukladajú tovar, zjednávajú cenu. V megakonkurencii sa snažia upútať ako najlepšie vedia. Predajcovia potravín v bazáre sú zväčša farmári, ktorí ponúkané produkty dopestovali na vlastných farmách. Zelenina a ovocie sú čerstvé a poctivé. Predajcovia oblečenia zas ponúkajú napodobeniny značiek, sú to zväčša šmelinári. Nehľadajte tu prisťahovalcov z Ázie. Všetko sú Turci. A Cigáni.

So zrkadlovkou, ktorá má navyše pripojený battery grip, som vzbudzoval pozornosť. Označovali ma za turistu a niektorí za novinára. Pýtali sa, v akých novinách budú. Keď som fotil ich produkty, dožadovali sa aj svojho portrétu. To ma prekvapilo, pretože som zvyknutý na hanblivých Európanov. Keď som namieril objektív na nich, zväčša spravili grimasu, zdvihli ruky alebo sa predvádzali pred svojimi kolegami z vedľajších stánkov. Dokonca dvaja z nich povedali, že hľadajú ženu. Jeden pre seba a druhý pre kamoša. Nech o tom napíšem.

Je vraj dobrým zvykom ponúknuť cudzinca svojím ovocím a zeleninou. Zadarmo. Stalo sa to aj mne. Za dve hodiny som dostal zelené jablko od chalana, ktorý sa nechcel fotiť, malú hrušku od dedka z jeho záhradky, bulamu z hroznovej melasy od tety Fatmy a karob od predajcu orechov.

13

10

7

3
2

15a

9

 6
 1

12

5

 14
 8

4

11

A kúpili sme dve kačičky!

V krabici sme ich previezli domov a hneď sme im spravili malý výbeh za múrikom našej predzáhradky. Majú tam aj bazén zo starého lavóra. Zajtra sa chystám vykopať kus trávy a zasadiť im ho pred veľkú krabicu, v ktorej sa budú môcť schovať pred slnkom. Ukázali sme ich aj Bulutovi. Išiel sa zjančiť, tak sme ich radšej rýchlo vzali späť do bezpečia.

kacicky

Vytlačiť alebo zdieľať?

Možno dostaneš chuť aj na

Počet komentárov: 2 na “V bazári som našiel pohostinných ľudí a kúpil dve kačky

 1. Exspolusediaca v MME
  3. júl 2015 at 10:30

  Prosím si samostatný post/článok o slniečkovo-žltých kačiatkach plný takýchto krásnych fotiek. Dikičko kačičko. :)
  P. S. Ktorým sklom fotíš na týchto potulkách mestom? 24-70?

  • mealujemto.sk
   3. júl 2015 at 12:40

   Ok, postnem aj galeriu kaciek. Fotil som 50, nech velkym objektivom nevylakam ludi.

Napíš komentár

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *