michal
Volám sa Michal, milujem dobré jedlo a preto varím, píšem a fotím tento blog. Nikdy som nepracoval v gastronómii ale varenie je moje hobby popri práci art directora v reklamenj agentúre Kreatívna Dvojica. Keďže presedím celé dni za počítačom, postaviť sa k sporáku je pre mňa dobrá zmena. Najradšej varím jednoduché recepty talianskej kuchyne, ale nikdy nepohrdnem aj ázijskými jedlami. Najradšej mám tie s kokosovým mliekom.
Okrem lásky k jedlu mám celkom silný citový vzťah aj k dobrému vínu. Mojim snom je malá reštaurácia alebo bistro s dobrým jedlom, vínom a kávou. Preto rád navštevujem podobné ustanovizne, kde čerpám inšpiráciu a odhaľujem nedostatky. Inšpiráciu hľadám aj medzi priateľmi, ktorí mi často odporučia nové jedlo alebo miesto, kam by som sa mal ísť pozrieť. Budem rád, ak mi ničo napíšeš aj ty. Môj mail je michal@mealujemto.sk.

AKO FOTÍM JEDLO

Možno bude niektorých zaujímať, ako vznikajú fotky na mojom blogu. Nie je to žiadna veda. Najdôležitejšia je trpezlivosť a dobré svetlo, pri ktorom fotíte. Svetlo dodá atmosféru. Samozrejme sa snažte, aby bola fotka ostrá, bez šumu. Ja fotím s Canon 6D a používam objektívy EF 24-70 2.8L, EF 50 1.4 a EF 100 2.8 macro. Niekedy sa dá dobrá fotka spraviť aj mobilom, ale na blog také nedávam. Veľmi dobrým pomocníkom je veľká odrazová doska z bielej látky. Tá zjemní svetlo a odstráni množstvo odleskov na tanieri. Najlepšie je fotiť pri prirodzenom dennom svetle. Nevyhnutným pomocníkom je šikovný statív.

NAPÍŠ MI

Môžeš mi napísať e-mailom na michal@mealujemto.sk.

Ak sa ti tento blog páči, môžeš sa stať jeho fanúšikom na Facebooku.