_img_1266

Vianočný karamelový vaječný likér

Na Vianoce majú najviac práce naše mamy a babky. Zháňajú ozdoby, nakupujú, pečú, varia, upratujú, perú obrusy a potom ich žehlia. My, chlapi, väčšinou ležíme na gauči, potom sa s nami tie ženy pohádajú, že nič nerobíme a potom si to žehlíme pre zmenu my u nich. Viem, viem, máte to s nami neraz ťažké. Ale veď aj my s vami. Tak si radšej vypime :)

Pridávam sa k výzve Lidlu a jeho vianočného posolstva o superženách, bez ktorých by Vianoce jednoducho neboli. Pripravil som si pre vás, milé dámy, veľmi rýchly recept na fajnový karamelový vajčák. Také sladké cucaníčko k vianočným prácam. Máte ho hotový za 15 minút. Berte to ako sladkú odmenu a poďakovanie nás mužov za to, že nám robíte Vianoce. Nielen na Vianoce :)

A poďakuje sa vám aj Lidl. Ak nakúpite aspoň za 15 eur, dostanete žreb s kódom, ktorý vám umožní vyhrať jeden zo 100 pobytov na 3 noci vo wellness hoteli Permon vo Vysokých Tatrách. A ak budete mať neskutočné sťastie, možno vyhráte niektoré zo 4 nových Audi Q3. Potom ma odveziete, dohoda?

A tu už sľúbený recept. Potrebujeme:

0,5 l tuzemského rumu
3 žĺtka (najlepšie domáce)
100 g práškového cukru
1 plechovka karamelového Salka
štipka muškátového orieška
1 vanilkový lusk
štipka soli

Žĺtka vyšľaháme s cukrom do hustej peny. Pridáme karamelizované kondenzované mlieko, vanilku, muškátový oriešok a soľ a poriadne vyšľaháme. Postupne, za stáleho šľahania, po malých množstvách, prilievame rum. Po vyšľahaní bude likér najskôr riedky, postupne sám zhustne.

Podávame pravidelne v gustióznych pohárikoch s nastrúhaným muškátovým orieškom.

_img_1222

_img_1225

_img_1238

_img_1278

 

Vytlačiť alebo zdieľať?

Možno dostaneš chuť aj na

Napíš komentár

Tvoja e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *